במאמר הקודם הצגתי את החשיבות של הגדרת ארצות ושפות היעד לאתר. היום אתמקד בשיווק בדוא"ל לקידום האתר ואביא טיפים לשיווק יעיל בדוא"ל.

הקצאת משאבים לשיווק בדוא"ל

לא סוד הוא, ששיווק בדוא"ל הוא הכלי השיווקי הטוב ביותר להשגת החזר גבוה על השקעה. השיווק בדוא"ל חסכוני יותר מהדיוור הישיר, מחיפושים בתשלום וממגוון שיטות אחרות, ולכן אין פלא שבעתות של משבר כלכלי השימוש בו הולך וגדל.

השגת התועלת הרבה ביותר משיווק בדוא"ל היא אתגר מתמשך בקרב המשווקים, ולעתים קרובות הגורמים המשפיעים על שיעור הקליקים (לחיצה על קישור בהודעת הדוא"ל, המנתבת את הקורא ישירות לאתר שלך) אינם ברורים. מאמר זה מציג את הגורמים המשפיעים על הצלחתו של שיווק בדוא"ל, ומציע דרכים ואסטרטגיות שיעזרו לך לשווק את האתר שלך ולהשיג ביצועים מרביים.

שיעור הקליקים המתקבל משיווק בדוא"ל נקבע על סמך מספר גורמים:

קהל היעד: שיעור הקליקים הממוצע שיתקבל מקהל יעד עסקי שונה באופן משמעותי משיעור הקליקים הממוצע שיתקבל מלקוחות פרטיים.

המסר השיווקי: הצעות מיוחדות והנחות, המומחשות באופן ויזואלי באמצעות תמונות, ישפיעו על הקורא באופן שונה ממסרים שיווקיים המכילים טקסט בלבד.

רלוונטיות: אם המסר השיווקי שלך רלוונטי מאוד לקהל היעד, סביר להניח שהוא יניב שיעורי קליקים גבוהים יותר.

תדירות: חשוב למצוא את האיזון הנכון בתדירות שליחת הדוא"ל השיווקי. קישורים: כל קישור המצורף להודעת הדוא"ל מהווה הזדמנות שהקורא ילחץ עליו ויועבר לאתר שלך. מספר הקליקים המצורפים להודעת הדוא"ל משחק תפקיד חשוב בשיעור הקליקים שתקבל.

תוכן: כאשר דוא"ל מכיל מאמר, שיעור הקליקים יהיה שונה אם המאמר כולו מופיע בגוף ההודעה, מאשר אם הדוא"ל מציג רק תמצית של המאמר וקישור אל המאמר המלא. כדי לקרוא את המשך המאמר, על הקורא ללחוץ על הקישור כדי להגיע למאמר המלא באתר שלך.
גורמים אחרים: מידת ההתאמה האישית של המסר השיווקי לקהל היעד ואופן הפילוח של רשימת הדיוור שלך הם גורמים נוספים המשפיעים על שיעור הקליקים הממוצע, ובסופו של דבר על הצלחת מסע הפרסום שלך.

מאידך, קיימים גורמים המשפיעים לרעה על שיעור הקליקים של הודעות דוא"ל:

שורת הנושא: שורת הנושא אינה ברורה או שאינה מעודדת את הנמען לפתוח את הודעת הדוא"ל או לבצע את הפעולה הרצויה.

שיעורי פתיחה של הודעות דוא"ל: אם הודעות הדוא"ל שלך אינן נפתחות ונקראות בידי מרבית הנמענים, קטנים הסיכויים שהנמענים ילחצו על הקישור המצורף להודעת הדוא"ל וינותבו לאתר שלך.

עיצוב ופריסה: חשוב לגרום לקורא לבצע את הפעולה הרצויה לך. אם הוא אינו יכול למצוא את הקישור, או אם ההודעה אינה מכילה קישור מכל סיבה שהיא, סביר להניח שהקורא יתעלם מהודעת הדוא"ל וכתוצאה מכך שיעור הקליקים יהיה נמוך.

קישורים: כדי שהודעת דוא"ל תניב שיעורי קליקים גבוהים, מומלץ להשתמש בקישורים רבים ככל שניתן. כאשר הקורא רואה טקסטים שמצורפים להם קישורים גרפיים רבים, סביר להניח שהוא ילחץ על כמה מהם. שיפור הסבירות שהקורא ילחץ על קישור מגביר את הסיכוי לשיפור שיעורי הקליקים.

הנה כמה טיפים בעת כתיבת דוא"ל שיווקי:

גופנים: ככלל, השתמש רק בגופנים הנתמכים אוניברסלית, כגון Arial או Times New Roman. כאשר הדוא"ל שלך כתוב בגופנים שאינם נתמכים על ידי המחשב של הקורא, התוכן שלך יופיע כגי'בריש. אם אתה חייב להשתמש בגופן ספציפי ומיוחד (כגון בלוגו של החברה), השתמש בו כתמונה.

צבע: הצבעים משחקים תפקיד חשוב בתהליך העיצוב של המסר השיווקי, החל מצבעי התמונות וכלה בצבעי הגופנים. עם זאת, חשוב להקפיד על שימוש בצבעים הנכונים, תוך התייחסות לעיצוב הכולל של הדוא"ל. נשים וגברים מגיבים באופן שונה לצבעים. למשל, נשים מגיבות טוב יותר לכחול, סגול וירוק מאשר לכתום, חום ואפור, ואילו גברים מגיבים טוב יותר לכחול, ירוק ושחור מאשר לחום, כתום וסגול.
צבעי רקע: מומלץ להשתמש ברקע לבן או בגוון בהיר אחר, עם גופנים בגוון כהה, כדי שהמסר יהיה קל לקריאה.

לחצנים, תרשימים וכו': הצבע של לחצנים, תרשימים ותמונות אחרות צריך להתאים ללוח הצבעים הראשי שבו אתה משתמש, כדי למשוך אליהם את תשומת לבו של הקורא. ודא שהצבע של טקסט הנכלל בתמונות קריא וברור, וחשוב מכל – ודא שהקורא מבין איזו פעולה אתה מעוניין שהוא יבצע.

תמונות: השתמש בתמונות ובלחצנים צבעוניים כדי למשוך את תשומת לבו של הקורא. באמצעות התמונות והלחצנים תוכל להעביר את המסר שלך אל הקורא, למשל "משלוח בחינם", "קנה עכשיו" או "הצעה מוגבלת". ודא שהקריאות לפעולה נתמכות גם בגוף הטקסט.

יותר מוצרים וקטגוריות: לקוחות אוהבים אפשרויות. אם אתה שולח אותה הודעת דוא"ל לכולם, עליך להציע לנמענים מגוון אפשרויות שמתוכן יבחרו את המתאימה להם. אם אתה מוכר מוצרים במספר קטגוריות, עליך להציע מספר מוצרים בכל אחת מהקטגוריות. ניתן להחיל עיקרון זה גם על ידיעונים הנשלחים בדוא"ל. הוסף לידיעון שלך תוכן עניינים וקישורים לנושאים קודמים או לנושאים הנפוצים ביותר באתר שלך. אמנם ייתכן שאתה מציג את התוכן הנפוץ ביותר באתר שלך, אך אין זה בהכרח תוכן שמעניין את כל הקוראים. אל תחמיץ הזדמנויות להציע לקורא ערך בכל הזדמנות הנקרית בדרכך.

העבר לחבר: הפונקציה 'העבר לחבר' היא דרך נהדרת להגדיל את מספר המנויים או הלקוחות שלך. מומלץ להוסיף להודעת הדוא"ל קישור לטופס הנכלל באתר שלך, במקום להוסיף את מרכיבי הטופס ישירות בהודעת הדוא"ל. כמו כן, מומלץ להוסיף קישור כגון "קיבלת דוא"ל זה מחבר? להצטרפות כמנוי, לחץ כאן". כך תאפשר לנמענים להעביר את ההודעה ישירות לנמענים אחרים, במקום להשתמש בטופס באתר שלך. אנשים רבים חוששים לציין את פרטי חבריהם על גבי טפסים, מחשש שהם יצורפו באופן אוטומטי בתור מנויים.
מדיה עשירה ופלאש: אל תוסיף להודעת הדוא"ל שלך מדיה עשירה או רכיבי פלאש, משום שלא כל תוכניות הדוא"ל תומכות בהם. אם פיתחת יישום מדליק המבוסס על מדיה עשירה שאתה רוצה להציג, הוסף קישור אל גרסת האינטרנט של היישום.

והחשוב מכולם – אם קהל היעד שלך אינו מקומי אלא גלובלי – תרגום, תרגום, תרגום!!!