היום קל מתמיד להקים עסק גלובלי. בזכות החידושים הטכנולוגיים, השוק הבינלאומי קל יותר לניהול. אתה יכול למכור מוצרים ללקוחות בבנגקוק באותה הקלות שבה תוכל למכור אותם ללקוחות בפלורידה. כל מה שאתה צריך זה מוצר טוב ועבודה קשה.

ניהול עסק גלובלי מצליח פירושו שעליך להעביר את המסר שלך באופן הברור ביותר. תקשורת מוגדרת כשיתוף מידע בין אנשים. עליך ליידע את קהל היעד שלך במה אתה עוסק ומהם המוצרים שלך. עליך לעשות זאת בדרך שתוביל, בסופו של דבר, לרכישת המוצרים.

internal_and_global_060809במילים אחרות, הצלחת העסק שלך תלויה באיכות התקשורת. עליך לוודא שהלקוחות הפוטנציאליים מבינים את המסר שלך ויודעים במה אתה עוסק. כדי להצליח במכירת המוצרים שלך בארץ זרה, עליך להכיר את הנסיבות התרבותיות, הפוליטיות, הלשוניות והחברתיות בארץ היעד. עליך להציג את המסר שלך במדויק, באופן המתאים לשוק הזר שבו אתה פועל.

כדי לחלוק את המידע שלך עם לקוחות פוטנציאליים, עליך לדבר בשפתם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא להעביר להם את המסר בשפתם – באמצעות תרגום איכותי. תרגום עסקי מקצועי ומדויק של המסר שלך יאפשר לקהל היעד להאמין בך ובמוצר שלך, וכתוצאה מכך ירכשו את המוצרים – ממך ולא מהמתחרים שלך.

האם ידעת שהצבע הלבן ביפן מייצג אבל? לכן, אם בכוונתך למכור מוצרים ביפן, ודא שנייר האריזה איננו לבן! יש דוגמאות רבות לכישלונם של עסקים בפעילותם בזירה הבינלאומית, בשל אי-הבנת ההבדלים התרבותיים. ודא שאינך עושה אותה הטעות!

לשם כך יהיה עליך להתאים את אסטרטגיית התקשורת שלך. המסר שמתאים לשוק המקומי אינו בהכרח מתאים לשוק הבינלאומי. בדוק את האתר, את העלונים ואת הידיעונים שלך. האם המידע שמופיע בהם מייצג אותך כהלכה בשוק הבינלאומי?

כישלון בהעברת המסר שלך – משמעו כישלון העסק שלך. כדי שלקוחות ירכשו את מוצריך, עליהם לתת בך אמון. התאם את המסר שלך לקהל היעד הספציפי, והעסק שלך ישגשג.