תרגום מסמכים (נקרא גם לוקליזציה של מסמכים) הוא הפעולה של תרגום מסמך הכתוב בשפה אחת לשפה אחרת, תוך העברת המסר המקורי מבלי לשנותו. בעידן המודרני והתחרותי של ימינו, תרגום הפך לכלי חשוב והכרחי להצלחה גלובלית. במאמץ לשרת טוב יותר את הלקוחות, תוך עמידה בצרכים ובדרישות שלהם, עסקים נדרשים לתרגום של מסמכים וללוקליזציה של אתרים והשירותים הנלווים שהם מציעים. ככל שהשוק הגלובלי גדל והופך לתחרותי יותר, הכרחי שעסקים יעבירו את המסר שלהם ללקוחותיהם ואף לעובדיהם, בבהירות ובדיוק.

ככלל, שירותי תרגום נדרשים ברוב ענפי התעשייה ותחומי החיים. תרגום בתחום המשפטי כרוך בתרגום של חוזים, תביעות, הסכמים, פסקי דין ועוד. תרגום בתחום הפיננסי כרוך בתרגום של דוחות כספיים, דוחות ביקורת, ניתוחים סטטיסטיים, תחזיות מכירה, תוכניות עסקיות ועוד. וכן הלאה.

generalכמו כן, ככל שהשימוש באינטרנט גובר, כך חברות רבות ניצבות בפני הצורך להפוך את המוצרים והשירותים שלהן לזמינות באינטרנט: תרגום תוכן האתר (נקרא גם לוקליזציה של אתרים), תרגום נתוני מוצר, תרגום מפרטים טכניים, תרגום מדריך למשתמש, ועוד.

מאידך, עסקים אינם היחידים הזקוקים לשירותי תרגום. ברמה האישית, אנשים נעזרים בשירותי תרגום לצורך הבנת מסמכים משפטיים הכתובים בשפה זרה, לצורך תרגום קורות החיים שלהם בעת חיפוש עבודה, לצורך תרגום מאמרים אקדמיים ועוד.

חשוב להפעיל שיקול דעת בעת בחירת המתרגם הנכון, שכן המוניטין שלך ואף הצלחתך בזירה הגלובלית תלויים באיכות התרגום. המתרגם נדרש לידע ולניסיון בתחום הספציפי, ולמומחיות לשונית ותחבירית בשתי השפות – שפת המקור ושפת היעד.