עסקים המעוניינים ביתרון תחרותי ובהגדלת מאגר הלקוחות שלהם, נדרשים להתאים את אתר האינטרנט שלהם לקהלי היעד השונים. אתר אינטרנט רב-לשוני הוא הכרחי לעסקים ולארגונים הפועלים בזירה הבינלאומית.

להלן 10 סיבות טובות לצורך באתר רב-לשוני:

1. לא כל משתמשי האינטרנט הם דוברי אנגלית

האינטרנט החל את דרכו כהמצאה 'דוברת אנגלית', וכתוצאה מכך מרבית המשתמשים והאתרים השתמשו בשפה האנגלית. עם הגידול במספר האנשים שברשותם מחשב אישי ובשיעור הגישה לאינטרנט, בקרוב מאוד משתמשי האינטרנט דוברי-האנגלית ילכו ויתמעטו. ההזדמנויות הקלות ביותר מקורן בארצות שבהן דפוסי השימוש באינטרנט עדיין לא מבוססים לחלוטין. משיכת משתמשים בשווקים הנמצאים בשלבי הצמיחה מבחינת השימוש באינטרנט, תוביל לבניית בסיס לקוחות נאמנים.

2. כלי שיווקי יעיל מבחינת עלותו

היכולת להעביר את המסר שלך לקהל בינלאומי חדש, בשפתו ובהתאם לתרבותו, ללא ספק תניב עבורך תוצאות כספיות, אך גם תוצאות שיווקיות מבחינת יצירת מודעות למותג, לשירות או למוצר שלך. אתר רב-לשוני הוא אחת הדרכים היעילות ביותר להגיע למשתמשים חדשים, לבנות קשרי עבודה עם לקוחות חדשים ולהקצות למותג מראה בינלאומי.

3. לקוחות חדשים

בסופו של יום, אתר רב-לשוני מביא לך לקוחות חדשים. האתר הרב-לשוני נגיש למיליוני משתמשים שאינם בהכרח דוברי אנגלית או עברית, המחפשים את המוצר או השירות שאתה מציע.

gidul_hachnasot_0608094. מכירות

כל שפה נוספת שבה האתר שלך מתורגם מהווה פוטנציאל לגידול במכירות. גם אם אתר רב-לשוני מתורגם למספר קטן של שפות בלבד, למשל אנגלית, צרפתית, איטלקית וספרדית, הוא עדיין מניב פוטנציאל לגידול של 400% במכירות. כיום ניתן למצוא דרכים מעטות בלבד להנבת גידול כה משמעותי במכירות, בהשקעה כה קטנה.

5. התמקדות בלקוח

בעזרת אתר רב-לשוני אתה מראה ללקוחות שלך שאתה חושב עליהם ושהם חשובים לך. כמו כל דבר אחר בעסקים, אם הלקוח חושב שאכפת לך – הוא ירצה לעשות אתך עסקים.

6. אמון

תרבויות רבות מייחסות חשיבות רבה לאמון, כשמדובר בביצוע רכישה באינטרנט. תרגום אתרים לשפה נוספת, מאפשר ללקוח שלך לחוש בטוח בעובדה שהוא יודע מה הוא רוכש, כיצד וממי.

7. רגישות תרבותית

אתר רב-לשוני המעוצב כהלכה מסיר מחסומים תרבותיים אפשריים, שכן הוא מאפשר גישה לשפה מקומית. באופן אוטומטי המשתמש חש שהוא נמצא 'באזור הנוחות' שלו, שכן הוא מצליח לנווט באתר, להבין את תוכנו ולבצע בו פעולות.

8. השגת יתרון תחרותי

כדי להשיג יתרון תחרותי בסביבה הגלובלית של ימינו, עליך לחשוב 'מחוץ לקופסה'. עסקים רבים מנסים לייחד את עצמם על פני מתחריהם. חשוב על המתחרים שלך: אם יש להם אתר רב-לשוני, למה שגם לך לא יהיה? אם אין להם אתר רב-לשוני – הקדם אותם. הובל את השוק ובסס את העסק או המותג שלך.

9. אופי בינלאומי

הדימוי הוא הכל. אתר אינטרנט רב-לשוני מראה שאתה חושב, עובד ופועל בזירה הבינלאומית.

10. מנועי חיפוש

מנועי החיפוש מובילים אנשים לאתר שלך. בארצות כדוגמת סין, יפן וצרפת, מנועי החיפוש גוגל, יאהו ו-MSN אינם מנועי ברירת המחדל. מנועי חיפוש מקומיים מוכיחים את יעילותם, שכן הם פועלים בשפות המקומיות ומתמקדים בצרכים של המשתמשים המקומיים. כדי לחדור לשווקים מקומיים אלו, עליך להופיע במנועי החיפוש המקומיים – ולשם כך אתה זקוק לאתר רב-לשוני.